Ropkamõisa peahoone2

Ceramill CAD/CAM süsteem (Amann Girrbach)

Õige preparatsioon

Oluline on valida keraamikale sobiv preparatsioonitehnika – vältida teravaid nurki ja servi ning sisemisi nurki, samuti tuleb vältida kausjat preparatsiooni. Preparatsiooni serv peab olema selgelt nähtav ning võimaldama krooni materjali paksust üle 0,5 mm.

Näokaare registratsioon

Traditsiooniliselt algab proteesimistöö jäljendi võtmisega patsiendi situatsioonist. Sama visiidi käigus tehakse ka näokaare registratsioon, liigutuste registratsioonid (kondülaarne inklinatsioon, Bennetti nurk) ja tsentraalse suhte registratsioon, mis tagavad hiljem ideaalse töö sobivuse. Meie laboris saab Artex süsteemiga lähemalt tutvuda ning meeleldi abistame ka süsteemi kasutamisega alustamisel.

Mudeli valmistamine

Mudelid valmistatakse Giroform mudelisüsteemiga (kipsi ja vee automaatne doseerimine, mudeli sokliosa kinnitub teflonplaadile), mis väldib kipsi liigset paisumist. Mudelid artikuleertakse vastavalt patsiendi individuaalsetele registratsioonidele.

Mudeli digitaliseerimine

Ceramill transferkit abil paigutatakse artikuleeritud mudelid skannerisse ja skaneeritakse täpselt samas positsioonis nagu artikulaatoris (vastab täpselt situatsioonile patsiendi suus) – anatoomiliselt korrektne mudeli ülekanne digitaalkujutiseks. Skannerit Ceramill map 400 on suure täpsuse tõttu nimetatud ka “funktsiooni skanneriks”.
Ceramill transferkit tagab ülitäpse mudeli ülekande artikulaatorist skannerisse.

Disain arvutis ( CAD)

Ceramill Mind on koostöös hambatehnikutega välja töötatud intelligentne tarkvara, mida iseloomustavad automaatne ülitäpne preparatsiooni serva määramine, sildade ja konnektorite disain, mahukas hammaste andmepank. Võimaldab disainida täisanatoomilisi restauratsioone korraga ülemisel ja alumisel hambakaarel. Dünaamilise oklusiooni funktsioon vähendab freesitud kroonide lihvimise vajadust.

Virtuaalne oklusioon

Ceramill Artex on virtuaalne Artex CR artikulaator, mis võimaldab ülitäpset oklusaalpindade disaini (dünaamiline oklusaalne kontureerimine), säilitades esteetilised ja funktsionaalsed parameetrid. Virtuaalne artikulaator arvestab automaatselt välja kattekihiks vajaliku ruumi.

Tootmine (CAM)

5-teljeline frees on paindlik ja täpne, märg- ja kuivfreesimine või lihvimine samas seadmes – freesib erinevaid materjale (Ceramill Sintron – freesitav CoCr, Ceramill Zolid – monoliitne translusentne tsirkoonium- oksiid, Ceramill ZI – tsirkooniumoksiid, Vitablocs Mark II / Triluxe forte – eeltoonitud hästi töödeldav ja kergesti poleeritav kaasaegne klaaskeraamika).

Erakliinik Dentes AS

Kõige kindlam viis: kasuta nutitelefoni rakendust Google Maps või Waze.

Hambalabori vastutavad töötajad

Dentes kroon

Viive Sarapuu

Juhataja

Dentes kroon

Riina Truija

Vanemtehnik

Dentes kroon

Marianne Jänes

Vanemtehnik